Bioenergetické cvičení

 

Práce se stresem v těle


Bioenergetická cvičení umožňují postupné uvolnění nahromaděného stresu v těle. Vychází ze systému cviků, které sestavil americký lékař a psychoterapeut A. Lowen a také ze systému tibetské léčebné relaxace Kum Nye.

Cvičení nabízí jednoduché techniky a cviky, které klienti mohou používat doma nebo v práci k uvolnění stresu a zlepšení svého hospodaření s životní energií. Neopomenutelným efektem cvičení je taky lepší pocit, jak se ve svém těle cítíme a jak dobře tělo vnímáme.

Cvičení jsou skupinová a trvají v délce od dvou hodin po celodenní workshop.


Na jednodenní workshopy se můžete PŘIHLÁSIT ZDE.


Cítíte ve svém těle stres, nepohodu, napětí?


Neumíte si od nepříjemných tělesných pocitů odpomoci? V těle se hromadí jak stres aktuální ("Nestíhám!"), tak stres dlouhodobý, chronický ("Mám toho moc."). Obojí zhoršuje regenerační schopnosti organismu. Cítíme se unaveni, bez energie.

Během skupinových cvičení vás naučím jednoduché techniky a cviky, které můžete používat doma nebo v práci k uvolnění stresu. Naučíte se také třeba krátkou relaxační techniku Mindfulness (Všímavosti) či si odnesete znalost cviků, které podporují životní pocit "stát nohama pevně na zemi" (techniky Groundingu). Dozvíte se, jak zostřit smysly a užít si více přítomný okamžik.

Cvičení je určeno pro dospělé jakéhokoli věku a není fyzicky náročné.

Cvičení přináší do života:

  • více energie a uvolnění napětí

  • větší spontaneitu pohybu i emocí

  • lepší pocit ve vlastním těle

  • laskavější vztah k sobě samému


"Seminářů s Lenkou se účastním ráda. I když vlastně celý den "cvičím" dost si odpočinu. Mám v tu chvíli čas jen na pro sebe a své tělo a to je pro mne vzácné. Některé cviky jsem si oblíbila a cvičím pravidelně. Pomáhají mi uvolnit se, když cítím po těle nepříjemný stres."(Zdeňka, lékařka)
Vytvořte si webové stránky zdarma!